Jdi na obsah Jdi na menu
 


Piráti z Karibiku-Truhla mrtvého muže

9. 11. 2006

Piráti z Karibiku po třech letech přicházejí s pokračováním, které ještě víc než poprvé připomíná bláznivou jízdu z Disneyworldu – zábavu tak nabitou, až z ní může hlava dunět.

Jednička sice skončila přepjatým happy endem, ale taky vydělala přes 650 milionů dolarů a za tolik peněz už stojí za to zkalit šťastnou svatební budoucnost Willa a Elizabeth a vyslat je do dalšího dobrodružství. Do Karibiku proto přijíždí lord Beckett, který vůbec není takový gentleman jako komodor Norrington, a za napomáhání k útěku piráta hrozí oprátkou. Jedině, že by chrabrý Will našel Jacka Sparrowa a hlavně jeho kompas… Jack ale svůj podivný kompas zrovna docela potřebuje, aby mohl uniknout Davy Jonesovi, kapitánovi další duchařské lodě, na níž sto let hnijí do podoby mořských živočichů upsané duše. Své zájmy má i zhrzený Norrington, nebojácná Elizabeth taky ve vězení dlouho nevydrží, Will na cestě potká svého otce, zahraje si i pár pirátů z jedničky, bláznivá vědma a obluda Kraken a…
Jestli už do 140 minut Prokletí Černé perly tvůrci nacpali víc, než museli, pak Truhla mrtvého muže skrývá zábavných zbytečností a dějových zákrut ještě o jedenáct minut víc. Kouzlo nového logicky vyprchalo, a tak se ho režisér Verbinski a scénáristé Rossio a Elliott snaží přebít podle olympijského hesla Výše, rychleji, silněji. Pokračování pojali velkoryse, nejen co se rozpočtu týče.

Namísto nudného vykrádání se ovšem snaží inovovat. Exteriéry jsou exotičtější, místa pro souboj taky, situace z jedničky se vtipně parafrázují, spektrum humoru se roztáhlo od situačního po černý, k balancování mezi velkým romantickým dobrodružstvím a jeho parodií se přidávají hororové ozvuky, triky jsou dokonalejší a postavy hlavních hrdinů se lehce posunuly směrem k větším pochybnostem o svých ušlechtilých (nebo neušlechtilých, v případě Jacka) vlastnostech. Nápadů měl tvůrčí tým tolik, že Truhla mrtvého muže tvoří pouze první díl pokračování a diváky náhle opustí na podobném místě jako Impérium vrací úder. Ani rozdělení ovšem nezabrání pocitu, že s dějovými uzlíky a stopáží to Piráti poněkud přehnali.

Zvlášť když jediného, čeho není víc, je Jack Sparrow, v podání Johnny Deppa největší tahák prvního dílu. V Truhle rozsahem ustupuje Willovi. Ten se sice jako fiktivní charakter pochlapil do role muže činu a nápadů, Orlando Bloom se ovšem ještě nepochlapil k dobrému herectví.Pirates of the Caribbean: Dead Man´s Chest, USA 2006, 151 min. Režie Gore Verbinski, hrají Johnny Depp, Keira Knightley, Orlando Bloom, Bill Nighy. Premiéra 3. 8. 2006.

 

Náhledy fotografií ze složky Piráti z Karibiku-Truhla mrtvého muže

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář